Biuro projektowe

Zaprojektuj swój styl życia

Pęd.

To chyba najtrafniejsze słowo jakie ostatnio określa nasz sposób życia. Pędzimy do pracy, do przedszkola, do szkoły, do sklepu, do domu żeby wreszcie odpocząć. Pędzimy też na wakacje, bo przecież znowu nie jesteśmy spakowani, nie załatwiliśmy wszystkich formalności.

Tak, dobrze wiemy, że nic nie jest w stanie zastąpić nam wakacyjnej podróży. Oderwania się od rzeczywistości, poszerzania horyzontów, poznawania nowych ludzi, kultur.

Co możemy zrobić żeby to poczucie zostało z nami na dłużej? Stwórzmy swoją wymarzoną przestrzeń życia w ogrodzie. Nawet najmniejszy skrawek ziemi, może stać się wakacyjnym wnętrzem, w którym odpoczniemy i nabierzemy sił na następny dzień wyzwań.

Zaufaj naszym ekspertom, razem stworzymy ogród, który przyniesie Ci wytchnienie od pędu codziennego życia. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Dlaczego warto zaufać projektantom?

Nasz kreatywny team FORBET, zaprojektuje dla Ciebie przemyślany i dopasowany do Twojego stylu życia, dobrze skomunikowany układ nawierzchni, który stanowi osnowę dla wnętrz ogrodowych, elementów małej architektury czy przestrzeni dedykowanej roślinności.
Biuro projektowe to grupa architektów krajobrazu, którzy specjalizują się w dziedzinie materiałów betonowych, a także cały czas monitorują trendy estetyczne i technologiczne w branży. Doskonale znają produkty firmy oraz ich możliwości zastosowania, dzięki czemu szybko i sprawnie przeprowadzą Was przez meandry zastosowań, wykończeń czy chociażby nazewnictwa materiałów.

Ponadto Projektant FORBET myśli holistycznie o Twojej inwestycji, przez co rysunek koncepcji stanowi spójną kompozycję, w której powierzchnie utwardzone wpisują się w naturalne otoczenie domu i krajobrazu.

Cały proces projektowy jest oparty o ścisłą współpracę miedzy Tobą a projektantem. Zależy nam, aby otoczenie Twojego domu zharmonizowało się z Twoim stylem życia.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z Was jest na innym etapie zaawansowania budowy, dlatego działamy elastycznie dopasowując się do Waszych oczekiwań.

To tyko 3 kroki do zmiany stylu życia

Krok 1

Inwentaryzacja, to spotkanie na placu budowy.

Razem omówimy Twoje potrzeby i oczekiwania. Wspólna burza mózgów oraz świeże spojrzenie da nam efekt synergii, który w późniejszym czasie przełoży się na szybszy rezultat w postaci rysunku koncepcji. Oczywiście podstawą spotkania stanowi pomiar działki i elementów znajdujących się na niej.

Krok 2

Rysunek koncepcji 2D w rzucie z góry.

To najważniejszy element całej zmiany. W tym momencie wszystkie Twoje potrzeby zostaną odwzorowane w rzucie 2D, tworząc układ funkcjonalno-przestrzenny Twojego ogrodu. Wyznaczy on strefy wejścia, podjazdu, tarasów, powierzchni rekreacyjnych, wnętrz ogrodowych. Jest to również dodatkowe narzędzie dla firm brukarskich, które w jasny sposób pokazuje kierunki ułożenia nawierzchni, podział kolorystyki, wymiarowanie całego układu. W oparciu o rzut 2D powstanie dokumentacja techniczna, zestawienie materiałów i harmonogram prac ziemnych.

Krok 3

Wizualizacja 3D.

Ten element koncepcji jest szczególnie przydatny przy rozbudowanych założeniach ogrodowych, gdzie pojawiają się elementy pionowe, oraz szczegółowe rozwiązania stref ogrodowych w aspekcie małej architektury, tj. wgłębniki, paleniska, grille, rabaty, stopnie terenowe. Przy planowaniu harmonogramu realizacji inwestycji, pamiętaj o tym, że ten wariant wymaga zdecydowanie większego nakładu czasu, niż wcześniejsze procesy projektowe.

Jakie produkty zostaną uwzględnione w projekcie?

W trosce o najwyższą jakość i spektakularny efekt końcowy, projektanci rekomendują produkty PREMIUM*oraz TOPLine. Są to materiały o ponadczasowym design’nie, a co ważniejsze, doskonałych cechach trwałości i ścieralności powierzchni. Materiały z tych grup wyróżnia spójność wzornicza i kolorystyczna, dzięki czemu projektant może łączyć różne kolekcje materiałów w obrębie jednej koncepcji. Wart uwagi jest fakt, że nasi eksperci na bieżąco sprawdzają dostępność materiałów, aby niknąć rozczarowań na etapie zamówienia.

Co zyskamy dzięki współpracy z ekspertem?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, ale przede wszystkim decyzyjne. Ilość firm, rodzajów materiałów, czy technologii montażu jest ogromna. Projektant FORBET pomoże Ci wybrać idealne rozwiązane dla Twojego ogrodu i nowego stylu życia.
Rysunek koncepcji ułatwi Ci również komunikację z wykonawcą. Z pewnością przełoży się to na dynamikę wykonywanych prac i skróci czas realizacji, a to wpłynie na optymalizację kosztów. Inwestując we wsparcie projektowe, minimalizujemy ilość nieprzewidzianych zdarzeń na budowie.
Jeśli chcesz otrzymać wsparcie projektowe od naszych architektów krajobrazu, napisz: projekty@forbet.pl

*Produkt Partenon i Piccola jako główne materiały aranżacji zostały wyłączone z usługi projektowej. Dopuszczalne jest użycie jako dekor.

Skontaktuj się z Biurem Projektowym

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą dla Ciebie wersje projektu lub o materiały, które Cię zainteresowały!

Formularz zamówienia wykonania projektu koncepcyjnego